druk wielkoformatowy Warszawa

O czym warto wiedzieć, jeśli chodzi o rozmnażanie psów?

O czym warto wiedzieć, jeśli chodzi o rozmnażanie psów?

sty 14, 2017

Rozmnażanie psów mogą przeprowadzać tylko certyfikowani hodowcy. Tak zwane pseudohodowle są czymś, co jest zakazane w Polsce. Warto jednak wiedzieć o tym ile trwa cieczka u psów, ponieważ ta wiedza pomaga wybrać najlepszy czas na przeprowadzenie kastracji. Co warto wiedzieć na ten temat?
Cieczka u psów ile trwa? Ruja u psów trwa co najmniej dwadzieścia dni. Jednak nie oznacza to, że cały ten okres jest najlepszy do ewentualnego pokrywania samicy. Właściwa ruja trwa bowiem tylko dziewięć dni i to właśnie ten czas zazwyczaj wyczekiwany jest przez hodowców.

 

W przypadku zwykłego właściciela czas ten może być nawet uciążliwy, ponieważ suka może zostawiać mokre ślady wszędzie, gdzie usiądzie. Ruja występująca z tego typu objawami pozwala jednak dość precyzyjnie określić czas, kiedy ruja się kończy. To pozwala na wybranie właściwego terminu kastracji w przypadku, gdy weterynarz nie chce przeprowadzić operacji w czasie trwania rui.
Ruja u psów pojawia się zazwyczaj co pół roku. Decydując o hormonalnej antykoncepcji suki konieczne jest więc podanie zastrzyku w odpowiednim czasie. Tego typu antykoncepcja zazwyczaj również jest wykorzystywana przez hodowców.